Johanka z Arku môže žiť. Nenosme polená k vatre

Autor: Ľubica Macková | 28.2.2014 o 14:47 | (upravené 4.3.2014 o 23:05) Karma článku: 11,71 | Prečítané:  1012x

Keď som ju po prvý raz počula naživo (prepáčte mi, Helena), prevrátila som očami ... a vzápätí mi došlo, že je to iba ďalšia lekcia pre mňa o forme a a obsahu, ako hovorí môj kamarát, bloger  Peter Fabian. Tiež mi došlo, ako sa upíname na formu, na prejav ... a ako samotný obsah hynie pod jej kopytami. Takže dnes, dnes to bude o vesmírnej výžive,sofistikovaných  inkvizítoroch a zlobe. A tiež aj o vrelosti, srdci, túžbach a návrate k ľudskosti. . INKVIZÍTORI Ešte stále sú v nás ... Tí, ktorí by radi upaľoVali. Dnes sofistikovane. V priamom prenose cez obrazovky a monitory sociálnych sietí ... Zabíjanie slovami. A dnešné Johanky z Arku dostanú plnú paľbu do svojich duší ... do  úmyslov. Plnú paľbu zloby, pokrivených sŕdc, nenávisti, starých systémov, ktoré už síce nefungujú, ale SLÚŽIA na ovládanie iných ... . Síce nikto NEVIE, AKO ZMENU, ale zato všetci vedia, ako súdiť, odsúdiť, zničiť, potrestať, ponížiť, vysmiať sa ...

Kde sa to v nás berie?

.

ČAS POSTAVIŤ SA ZA NEA, JOHANKU Z ARKU, ZACHRYHO, MERONYM  A SONGMI (Atlas mrakov):

 

Možno sa budete smiať ... a možno ma zlynčujete ... ale to, za čo sa chcem postaviť v prípade Heleny Mezenskej, sú nielen jej hodnoty (prečo jej neveríte? KOMU to vlastne neveríte? Stratili ste vieru v seba? V ľudskosť, láskavosť?), nielen jej jasné stanoviská v prípadoch rôznych káuz, nielen za jej konanie ... ale i za tú, toľkokrát znevažovanú a nepochopenú vesmírnu výživu ...

...

STRACH

Strach  je ten pán ... strach z nepoznaného, zo zmeny, z toho, čomu nerozumiem. Helena Mezenská priniesla iné slová, iné významy ... všimnite si, že my sa nezvykneme pýtať ... Rovno súdime ... chytíme sa toho, čo nám nie je zrejmé, ale NEPÝTAME SA. SÚDIME.

Chytáme sa drobností, aby sme toho druhého znemožnili ... a podstatné veci unikajú ..

Je ľahšie toho, kto nesie vlajku inakosti, zavrhnúť ... len preboha nech ma s ním nespájajú ... to on je mimo!!! Nie ja s ním!!! Bojíme sa vydedenia, vyvrhnutia zo starých známych koľají ... a pritom túžime po návrate človečiny, po ľudskosti, po vrelosti,  spravodlivosti, čestnom jednaní, po láske ...

...

VESMÍRNA VÝŽIVA

Oveľa dávnejšie, než ku mne nejaká informácia o pránickej výžive prišla, som ľuďom na seminároch osobnostného rozvoja rozprávala o úplne jednoduchých zdrojoch našej vnútornej sily, ktoré som pre seba objavila kedysi pred 18 rokmi: farby, vône, obrazy, zeleń, príroda, slnko, kyslík, zážitky, vzťahy, ticho ... hudba, tanec  .... prosto VŠETKO, ČO NÁS SÝTI.

Keď čítate tieto slová, búri sa niečo vo vás proti nim?

Pokojne ich môžeme nazvať vesmírnou výživou ... všimnite si, že znova ide iba o formu ... o obal zo slov ... obsahy sú totožné ...

Keď som pred rokom písala rozhovor s francúzskym šamanom Henrim Monfortom o pránickej výžive, nešlo o boj, či  je alebo nie je možné nejesť ... Dokonca i on hovorí "Ja jem! Len inak!" :o))) Prečo si myslíme, že niečo NIE JE MOŽNÉ? Veď snáď je to iba tak, že ZATIAĽ si neviem predstaviť nejesť ... neprijímať fyzickú potravu ... ale ako môžem uprieť zážitok, prežívanie niekoho iného, ak on sám je dôkazom? Neverím, lebo JA si takýto variant neviem predstaviť u seba. To je celé. Prečo však obviňujem z klamstva? Len preto, že JA neverím? Spomeňte si na všetky svoje jedinečné zážitky, s ktorými ste sa nikdy nepodelili iba preto, že ste sa báli, že vám nikto neuverí ... Kto môže spochybniť môj skutočný zážitok?

Na tomto svete je veľa "zázrakov", ktoré sme ešte neodhalili len preto, že sme sa im neotvorili. Kvantové pole možností je ďalším z nich ...

...

INAKOSŤ a ZODPOVEDNOSŤ

Voláme po zmene, no keď prichádza, sme rozpačití nad jej prejavmi. Helena Mezenská prichádza s iným slovníkom i obsahom a už tu stoja zástupy pripravené na ukameňovanie. Pritom iný slovník je len špička ľadovca zmeny, ktorú potrebujeme a čakáme ... A ktorou sme ...

Posudzujeme ju v zmysle systémových vedomostí, ktoré ale nikoho z nás neurobili lepším, ani schopnejším  človekom, aj keď sme tie vedomosti v sebe mali.

Budem ju voliť. Najprv som váhala .. aj kvôli prognózam ... aj kvôli jej krehkosti a jemnej energii. A potom, potom mi prišlo, že zmena je aj o tom, že nového prezidenta/prezidentku nenecháme tápať ... že veci verejné nie sú iba vecami úzkej skupiny ľudí (tak sme si to nastavili!!!) a nemusia byť nekonečne ťažké a nezrozumiteľné (KTO ich urobil nezrozumiteľnými????)

Ak každý pridá svoj diel ... slobodne, tak ako vie a dokáže (podpora, voľby, rady, konkrétna pomoc), vytvorí sa nový systém zodpovednosti, ktorý nás vtiahne znova do diania ... budeme sa cítiť jeho súčasťami, nie jeho obeťami. A toto je ešte dlhá cesta k porozumeniu. KEDY začneme?

...

ODVAHA

Je obrovskou odvahou postaviť sa do samoty ako terč. Presne to Helena Mezenská urobila. Presne preto sa teraz za ňu verejne staviam. Nedávam ju na piedestál. Je človek a isto robí a aj urobí chyby. Kto z nás nie?

Mohli by sme na ňu nazerať ako na človeka, ktorý nebaží po moci, ale naozaj nesie niečo nové? Človečinu? Pravdivosť? Ktorý z kandidátov ju ešte nesie?

Mohli by sme na ńu nazerať ako na ČLOVEKA a dať šancu? Tú šancu dávame nám ...

...

Mimochodom ... žena so stoličkou v parlamente bola iba zúfalá ... nič iné ..

Nenosme polená k vatre ... Zapaľujú sa aj naše srdcia ... ale k ničeniu, nie k tvoreniu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?